Dershane seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Aileler, çocuklarını dershaneye sınavlara hazırlık amacıyla ya da okul başarısını artırmak için gönderirken pek çok dershane seçeneği ile karşılaşmakta ve bu konuda kafa karışıklığı yaşamaktadırlar. Dershane seçiminde ilk olarak göz önünde tutulması gereken şey öğrenciye uygun bir dershane seçimidir. Uygun dershaneden kastımız, donanımlı bir öğretmen kadrosu bulundurması ve öğretmenlerin öğrenciye akademik seviyesine göre hitap edebilmesidir.

Öğrencinin gelişim özellikleri dikkate alınarak verilen eğitim verimli bir sonuç doğuracaktır. Aksi halde yapılan bilgi yüklemesi ezberden öteye geçmeyip kalıcı bir öğrenime dönüşmeyecektir. Bunun yanında, öğretmen-öğrenci ilişkisi ve iletişimi sağlıklı yürütüldüğünde öğretmen öğrenciyi gözlemleyecek, onun yetersiz kaldığı yerlerde yol gösterebilecektir. Bu öğrencinin gelişimi açısından belki de en önemli noktadır ki özellikle ilköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerinin kendilerine ait farkındalığı yüksek olmadığı için bir eğitim koçu nezaretinde akademik başarıları kolaylıkla artacaktır.

 

Öğrencinin ders ve ders dışında kendini rahatlıkla ifade edebileceği, soru sorabileceği ve ihtiyaç duyduğunda destek alabileceği bir dershane olan Prestij ATA ’da bu ilgi ve alakayı kolaylıkla görebilirsiniz.

Yenimahalle’de pek çok dershane olmakla birlikte butik yapıda olan öğrenciyle birebir temas kuran dershane sayısı azınlıkta kalmaktadır. Öğrenci ve velinin talebi doğrultusunda ek dersler ve etütler verilmekte ve öğrencinin dersten geri kalmaması ve mevcut başarısının artması için öğretmenlerimiz ellerinden gelen çabayı göstermektedirler. Bunun yanı sıra her ay yapılan deneme sınavları ile öğrenci gerçek sınavdan önce sınav psikolojisini deneyimlemekte ve psikolojik olarak rahatlamaktadır. Kendini ciddi olarak test etme imkânı bularak; yanlışlarını, gözden kaçırdığı noktaları fark etmektedir. Prestij ATA kadrosundaki öğretmenlerimiz bu soruların çözüm yollarını göstermekte ve tekrar benzer hatalara düşmemeleri için yardımcı olmaktadırlar.

 

Öğretmenlerimiz derslerde konu anlatımı sonrasında soru çözümü ve bunu takip eden ödev takip sistemiyle dersin en iyi şekilde anlaşılması ve pekişmesi için süreci takip ederler. Sınıf mevcudunun kalabalık olmaması hem öğrenci takibini kolaylaştırır hem de öğrenci ile eksikleri konusunda görüşme imkânı sağlar. Düzenli ders takibini sağlayan öğrenci, ödev takip sisteminde devamlılığı sağlarsa başarı ivmesinin arttığını rahatlıkla görebilecektir.

 

Dershane idaresinin görevlerinden biri de veliyle öğretmen arasındaki bağlantıyı kurmasıdır. Gerekli yerde öğretmen birebir öğrenci velisi ile irtibat kurarken, genel olarak idari personelimiz ders programı, sınav programı, genel öğrenci durumu hakkında bilgilendirmeyi yapar.

 

Dershane tarafından verilen yayınlar ve bu yayınların kalitesi bir diğer önemli faktördür. Sınava hazırlanan öğrenciler için MEB ve ÖSYM soru tipleri temel alınarak hazırlanan kaynaklar öğrencilerin sınav başarısına doğrudan etkilemektedir. Konu anlatımı sonrasında verilen konu tarama sınavları ve soru çözümü yapılan kaynak kitaplar öğretmen kadromuz ve Prestij ATA dershanesi tarafından piyasadaki kaynaklar özenle incelenerek öğrencilere tavsiye edilmektedir.

 

İyi bir dershane belirlerlerken saydığımız kriterler çok önemliyken belki diğerlerinden önce bakılması gereken olan bazen gözden kaçan diğer kriter ise çocuğunuzu emanet edebileceğiniz bir kurumsal yapıdır. Her şeyden önce siz velilerimizin rahatlıkla emanet edebileceği bir dershane olması gerekir. Pek çok velimizin işteyken eğitim öğrenim görmesi için çocuklarını gönderdiği bu mekânlarda samimi, güvenilir insanların bulunması sadece akademik başarı değil aynı zamanda ahlaki ve etik prensipler çerçevesinde bir eğitim verilmesi gerektiğine Prestij ATA Yenimahalle Şubesi olarak inanmaktayız. Bu anlatılan noktalar çerçevesinde dershane seçiminizi yapmanızı ve hem sizin hem de çocuğunuzun memnun kalacağı bir kurumu seçmenizi tavsiye ederiz.