Mesele soru çözmek, saatlerce çalışmakta gizli değil; mesele etkili soru çözmek, ders çalışma mantığını kavramak, her defasında üst limitleri zorlayacak güce odaklanmak ve düzenli takip bilincinde olmaktır.

     Üniversite ya da liselere hazırlanan birçok öğrenci her türlü yayından seviyesine uygunluğunu bilip bilmeden kitap alıp bilinçsizce soru çözmektedirler. Biz de ise öğrencinin bilişsel ve hazır bulunuşluk durumu göz önünde bulundurarak öğrenciyi bir üst seviyeye taşıyacak özel kaynaklar tavsiye edilip, yine bu kaynaklar üzerinden ödevlendirmeler yapılır, soru çözümleri takip edilir. Bunun sayesinde öğrencilerimizin zor soruları da kavratılarak akademik olarak gelişimi sürekli izlenmektedir. Bunun yanında her deneme sonrası öğrencimizin analizli sınav karnesi çıkartılarak yapılan hatalar ve yapamadığı sorular belirlenir. Konu eksiklikleri tarandıktan sonra eksiklerine uygun ders çalışma programı hazırlanır. Hazırlanan bu program ile bir sonraki denemeye kadar dönüt sağlayacak şekilde eksik konularla ilgili besleme yapılır. Bu geri beslemeler öğretmenlerimizle birebir yapılmaktadır. Ayrıca sınav yönetiminde stres, zaman yönetimi, panikleme ve başarısızlık fobisi gibi engellerle başa çıkamayan öğrencilerimiz, bu noktada rehber öğretmeni ile görüşmesi sağlanarak problemin kaynağı nedir, çözmek için neler yapılabilir gibi sorulara çözüm yolları geliştirilir.

     Eğitim üç ayaklı bir masadır. Herhangi bir kurumu tercih ederken öğretmen, veli, en önemlisi de öğrenci olarak size katacağı değerler nelerdir bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Biz Prestij ATA ailesi olarak alanında on yıldan fazla tecrübeli öğretmenlerimizle, öğrencimizin kurstaki gelişimlerini haberdar eden veli diyaloglarımızla ve size daha verimli, daha düzenli en önemlisi de disiplinli bir kurum olmayı misyon edindik. Hedefimiz her öğrenciyi başarıya ulaştırmak, sınav ve yerleştirme sonrası ise veli ve öğrencilerimizin gözünde o sevinci görmektir.

                                                                                                                                            Raşit ERKURT

                                                                                                                      Prestij ATA Eğitim Kurumları Genel Müdürü