Hakkımızda


Prestij ATA

Genel Müdürün Mesajı

Bir şeyi biImek nasıI beceriyse, onu öğretebiImek de beceridir.

Mesele soru çözmek, saatlerce çalışmakta gizli değil; mesele etkili soru çözmek, ders çalışma mantığını kavramak, her defasında üst limitleri zorlayacak güce odaklanmak ve düzenli takip bilincinde olmaktır.
Üniversite ya da liselere hazırlanan birçok öğrenci her türlü yayından seviyesine uygunluğunu bilip bilmeden kitap alıp bilinçsizce soru çözmektedirler. Biz de ise öğrencinin bilişsel ve hazır bulunuşluk durumu göz önünde bulundurarak öğrenciyi bir üst seviyeye taşıyacak özel kaynaklar tavsiye edilip, yine bu kaynaklar üzerinden ödevlendirmeler yapılır, soru çözümleri takip edilir. Bunun sayesinde öğrencilerimizin zor soruları da kavratılarak akademik olarak gelişimi sürekli izlenmektedir. Bunun yanında her deneme sonrası öğrencimizin analizli sınav karnesi çıkartılarak yapılan hatalar ve yapamadığı sorular belirlenir. Konu eksiklikleri tarandıktan sonra eksiklerine uygun ders çalışma programı hazırlanır. Hazırlanan bu program ile bir sonraki denemeye kadar dönüt sağlayacak şekilde eksik konularla ilgili besleme yapılır. Bu geri beslemeler öğretmenlerimizle birebir yapılmaktadır. Ayrıca sınav yönetiminde stres, zaman yönetimi, panikleme ve başarısızlık fobisi gibi engellerle başa çıkamayan öğrencilerimiz, bu noktada rehber öğretmeni ile görüşmesi sağlanarak problemin kaynağı nedir, çözmek için neler yapılabilir gibi sorulara çözüm yolları geliştirilir.
Eğitim üç ayaklı bir masadır. Herhangi bir kurumu tercih ederken öğretmen, veli, en önemlisi de öğrenci olarak size katacağı değerler nelerdir bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Biz Prestij ATA ailesi olarak alanında on yıldan fazla tecrübeli öğretmenlerimizle, öğrencimizin kurstaki gelişimlerini haberdar eden veli diyaloglarımızla ve size daha verimli, daha düzenli en önemlisi de disiplinli bir kurum olmayı misyon edindik. Hedefimiz her öğrenciyi başarıya ulaştırmak, sınav ve yerleştirme sonrası ise veli ve öğrencilerimizin gözünde o sevinci görmektir.

 

Raşit ERKURT
Prestij ATA Genel Müdürü

Kuruluş

2018 Güzel bir Seneydi.


Her şey hiç olarak başladı

Prestij ATA Eğitim Kurumu uzun süredir bir arada bulunan Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun ve 15 seneyi aşkın eğitim deneyimi olan, alanında marka olmuş 4 öğretmen arkadaşın bir araya gelmesi ile kuruldu. Özel Ders grubu olarak çalışan bu öğretmen arkadaşlar sektördeki eksik gördükleri olguları değerlendirerek en iyiyi ortaya koymak adına başarıyı isteyen insanlar için Prestij ATA'yı kurmaya karar verdiler. Öğrenciyi motive edici bir ortam ve kişiye özel bir eğitim amaçlandı. Sınırsız kaynak ve Eğitim Koçluğu sistemi ile %100 başarı hedeflendi. İşin uygulama kısmında ise Öğrencilere Genel Test uygulanıp öğrencinin ders ders ne seviyede olduğu belirlendi. Öğrencilerin deneme sınav sonuçlarının detaylı analizi yapıldı. Bu detaylı analize yönelik bire bir etüt ve ödevlendirme ile hatalar sıfıra indirgendi. Sonuç olarak kısa bir sürede Boğaziçi, Koç, Odtü, Bilkent Üniversiteleri ve Ankara Fen, Ankara Anadolu, İstanbul Erkek, Üsküdar Amerikan Liseleri gibi kurumlara bir çok öğrenci kazandırıldı. Unutmayın Hiç Bir Başarı Tesadüf Değildir...

Vizyonumuz


Asıl önemli olan vizyonunuzun ne olduğu değil, vizyonunuzun ne yaptığıdır.

Bilgiyi ve bireysel ihtiyaçları en önemli değer olarak benimseyen Prestij ATA Dershanesi Butik Dershanecilikte, sevgi ve saygı ilkelerine dayalı olarak uyguladığı, öğrenme sürecine öğrencinin aktif katılımını sağladığı çağdaş öğretim yöntemleri ile bireysel gelişimi üst düzeyde gerçekleştiren, içinde yaşadığı topluma karşı sorumluluklarını yerine getiren, hayat boyu öğrenme ilkesini benimseyen öğrenciler yetiştirerek eğitim ve öğretim alanında ülkemizin en saygın ve örnek alınan butik dershanesi olmayı hedeflemektedir.
Toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratmanın ancak kendi bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz.Her gencin içinde, onun özgür, çok yönlü ve bütün bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna inanıyoruz. Bu değerlerin tamamını ona kazandırmanın yanında, topluma yararlı olmayı hedefleyen bir kişiliği oluşturacak değerleri de kazandırmak hedefimizdir. Bu noktada bize güç ve ilham veren deneyimli Prestij ATA kadromuzdur.

Misyonumuz


Çalışanlarınızın tüm performanslarını ortaya koyacakları ve uğrunda mücadele edebilecekleri bir misyon oluşturun.

Prestij ATA Dershanesi, bireysel farklılıkları ve ihtiyaçları dikkate alarak uyguladığı eğitim-öğretim programları, deneyimli akademik kadrosu ve sağlamış olduğu güvenli ortamı sayesinde; Öğrencisinin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; akademik başarısını yükselten çalışmaları referans gösterilen, etkin öncü bir kurumdur. Öğrencilerinin bilgi birikimlerini yükseltip, test tekniklerini geliştirerek girmiş oldukları sınavlarda en üst düzeyde başarıyı yakalatır. Bunun yanında
• Ailesine, ülkesine ve içinde yaşadığı dünyaya saygı duyan ve faydalı olan,
• Kültürler arası deneyimlere açık olan ve kültürel farklılıklara saygı duyan,
• Sürekli öğrenen, öğrendiklerini günlük yaşamla ilişkilendiren
• Sadece zihinsel olarak değil; katılmış olduğu sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle bütün olarak gelişen,
• Sorumluklarını bilen ve bunları yerine getiren,
• Araştırma, sorgulama ve yaratıcı düşünebilme becerileri gelişmiş olan,
• Etkili iletişim becerilerine sahip ve özgüveni yüksek olan,
• Eğitim teknolojilerini kullanabilen ve bu yeteneğini diğer bireylere aktarabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Bültenimize Abone Ol


Kurumumuz ile alakalı haberleri almak için mail sistemimize kayıt olunuz.


Content Protection by DMCA.com
OBS
Bize Yaz