Prestij ATA Eğitim Kurumları olarak her öğrencinin gerçek potansiyellerini ortaya koyabilmeleri için, onları en doğru şekilde yönlendirmek ve kendi maksimumlarını yaptırmak en başta gelen hedeflerimizden bir tanesidir. Türkiye'de Dershanecilik manasında uzman rehberlik hocaları, deneyimli öğretmenler ve her seviye grubundan öğrenciler ile geliştirilmiş uygun çalışma tekniklerimiz bulunmaktadır. Ankara Yenimahalle' de ki dershanemizde bu teknikler en üst seviyede uygulanmaktadır. 

     Öğretmen konu anlattığında , öğrenci konuyu anlar. ( Eğer ki temelinde ciddi bir aksaklık yoksa) Ama konuyu öğrenemez. Bir Öğrenci her gün düzenli olarak yüzlerce soru çözebilir fakat bu onun kendini gerçek manada geliştirdiğinin göstergesi değildir. Konuyu öğrenmesi ve bu konudaki her soruyu çözebilir hale gelmesi öğrencinin dershanemizde ve evinde yapacağı düzenli , planlı , istikrarlı ve maksimum verimli ders çalışma alışkanlığına bağlıdır. 

     Etüt sistemimiz de öncelikle öğrencinin denemelerinin detaylı analizi yapılır. Burada Öğrencinin hataları ve boş bıraktığı sorular tespit edilir. Rehberlik ve alan öğretmenleri eşliğinde her öğrenci ile bireysel ilgilenilir. Daha sonrasında bir plan çizilir ve öğrencinin hangi konuda neden yanlış yaptığı anlaşılır. Detaylı Analizlerin sonunda Hatalar ve boşlar 3 ana çerçevede incelenir. Bunlar:

1.ANLAM HATASI: Çocuk, öğretmenini derste dinler , anlamaz ise temelde de sorun yok ise bu direk anlama hatası demektir. Öğrencinin konuyu bilmediği veya az bildiği tespit edilmiştir ve zaman geçirilmeden gerekli alan hocalarından özel ders şeklinde geçen bir etüt ayarlanır. Bu etütlerden ziyade Öğrencinin yapamadığı ve eksik olduğu düşünüldüğü konularda öğrencinin seviyesinin 1 tık daha üstünde test ve ödevlendirme yapılır. Burada amaç öğrecinin biraz daha zor soruları çözüp kendini zorlayarak sınavda çıkabilecek tüm soruları doğru yapabilmesidir. 

2.PRATİK HATASI: Çocuğun temelinde aksaklık yok ve dersi de  derste dinleyip anlamış ama pratiğini az yaptığı yada yanlış yaptığı için denemede hata yapmış veya soruyu boş bırakmış olabilir. Burada ise zorlama ve etkili öğrenme tekniği kullanılır. Bu teknikte öğrenci kendi seviyesinin bir tık üstünde soruları çözmeye çalışır ve kendi zorlayarak gelişim gösterir. Sınavda konu ile gelecek zor sorularda ise sınav çok zordu yapamadım demez.

3.TEMELDEN KAYNAKLI HATA: Temeli zayıf bir bina aniden gelen en ufak sallantıda yıkılır. Temeli zayıf binanın üstüne ne yazıkkı üst katlar çıkılamaz. Çocuk ne kadar konuyu dinlese de çok sayıda soru çözümü görse de temeli  olmaz ise üst yapının inşaası mümkün değildir. Çocuk konuyu öğrendiğini zanneder ama puan artışı olmaz. Burda ise öğrencimizin temelindeki zayıflıklar ek etüt gruplarında giderilmeye çalışılır bunun yanında öğrencin kendi seviyesinin 1 tık üst zorlukta ki kitaplardan soru çözümü yaptırılır. Öğrenci bu sayede her geçen gün kendini daha iyi geliştirir ve kısa vadede arkadaşlarının seviyesine yetişip sınavlara daha bilinçli bir şekilde çalışır.