Hayallerimi gerçekleştirmeliyim, başarılı olmalıyım,  hedeflerime ulaşmalıyım. Sınav süreçlerine dahil olan bütün adayların gerçekleştirmek için canla başla mücadele ettiği hayalleri ifade ediyor bu cümleler. Evet başarmalısın, evet hayallerini gerçekleştirmelisin ancak bu nasıl olacak? İşte temel açmaz bu noktada çıkıyor öğrencilerimizin karşısına. Bunun için hemen arama motorlarına giriyor “Ankara’nın en iyi dershanesini” , “VIP dershane” ya da “en kaliteli dershane” diye aratıyor öğrencilerimiz. Sonunda bir yerde karar verip çalışmalara başlıyorsunuz. İşte bu noktadan sonra eğer “Prestij ATA dershanesini” tercih etmişseniz iyi bir sınav sürecinin nasıl olması gerektiğini, kaliteli eğitimi ve öğrenciye özel bir şekilde hazırlanmış rehberlik ve çalışma programları ile yaşayarak görüyorsunuz. İşte bu eğitim ve planlama sürecinde siz öğrencilerimizi hayallerinize ulaştırmamızı sağlayan en önemli eğitim yöntemlerimizden bir tanesi de sıfırlama tekniğidir. Bu yöntem sayesinde öğrencilerimize yapılan her deneme sınavından sonra ders ders ve konu konu, alanında yetkin rehberlik servisi ve öğretmenlerimiz tarafından, sınav analizleri yapılmakta ve öğrencilerimize dönüşler verilmektedir. Böylece öğrencilerimize her sınavdan sonra daha önce işlenmiş konulara yönelik nerelerde eksikleri olduğunu net bir şekilde göstermiş oluyoruz. Bu durum özellikle “nerede eksiğim var, hangi derse çalışmam gerek, hangi konuya daha fazla ağırlık vermeliyim” gibi sorularla zamanını ciddi manada heba eden sınav adayı öğrencilerimizin işin kolaylaştırıyor. Çünkü bu sayede her denemeden sonra nerde eksiğiniz var, nerelere çalışmanız gerekiyor ya da hangi konuya veya derse ağırlık vermelisiniz hemen öğrenmiş oluyorsunuz. Sınav süreçlerinin zorlu atmosferini düşünecek olursak ne yapması gerektekini bilen bir adayın yapacak olduğu doğru çalışma ile ne kadar yol kat edebileceğini yine siz adaylar biliyorsunuzdur. Bu kadar mı dediğinizi duyar gibiyim. Sizce “Ankara’nın en iyi dershanesine gelimmişseniz bu kadarla kalır mı?” tabi ki hayır. Bu yalnızca ilk aşamamız.

 Artık eksiklerinizi biliyorsunuz ve bunu her sınavdan sonra öğreneceksiniz. Rakiplerinize göre çok büyük bir avantaj kazandınız. Hadi gelin bu farkı biraz daha açalım. Evet kafanızda soruyu duyar gibiyim. Nasıl? Eksikleri bilmek çok önemli ancak eksikleri bilseniz bile hangi derse nasıl çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız günde on saat çalıyorum ancak hiçbir şey anlamıyorum modundan kurtulamazsınız. İşte bu noktada VIP eğitimin avantajlarından yararlanmaya başlıyorsunuz. Çünkü Prestij ATA Eğitim Kurumlarında her bir öğrenci alanında uzman öğretmenler tarafından birebir ilgiyle eğitim alır. Hem rehberlik servisi hem de branş öğretmenlerinin koordinasyonunda bir derse nasıl çalışılmalı, hangi yöntemle hangi derse çalışılırsa daha başarılı olunur öğreniyorsunuz. Öğrendiğiniz çalışma teknikleri sayesinde her denemden sonra eksik kalan konularınızı çok daha kolay ve hızlı şekilde kapatmış oluyoruz, oluyorsunuz.

İster misiniz rakiplerinizle farkı biraz daha açılım. Eksikleri belirledik, geri dönüşleri aldık, artık hangi derse nasıl çalışmamız gerektiğini de biliyoruz. Daha ne olsun değil mi. VIP eğitime dahil olmuşsanız ve Prestij ATA Rğitim Kurumlarındaysanız dahası her zaman vardır. Çünkü burası Ankara’nın en iyi dershanesi.

Sıfırlama tekniğinin en önemli noktası aslında en son aşamasıdır. Eksik konuyu biliyorsunuz, nasıl çalışmanız gerektiğini biliyorsunuz ve çalışıyorsunuz da ancak yine de konu tamamlanamıyor ve ya istediğimiz seviyeye çıkamıyorsunuz. işte o nokta da yine devreye giriyoruz ve eksik olan ders veya konudan branş öğretmeninden özel ders ve birebir soru çözümleri ayarlayarak o konuya dair kalan bütün eksik noktaları tamamen düzeltiyoruz. Böylece her denemeden sonra ortaya çıkabilecek bütün konu eksikleri uygulanacak bu yöntemle tamamen sıfırlanmış oluyor. Bu yöntemle her branştaki eksikleri belirliyoruz ve yapılan çalışmalarla maksimum seviyede konu eksiklerinizi kapatmanıza yardımcı oluyoruz. Böylece sizleri Hedeflerinize bir adım daha yaklaştırmış oluyoruz.

Başarıya ulaşmak için hedef belirlemek yetmez. Hedefe ulaşmak için doğru stratejinin ne olduğunu, nasıl planlanması gerektiğini, eksik kalan noktaların uzman gözüyle nasıl tamamlanması gerektiğini bilmek ya da bilen insanlarla birlikte olmak gerek. Bu noktada VIP eğitim kalitesiyle Prestij ATA Eğitim Kurumları Ankara’nın en iyi dershanenesidir. Birlikte başaralım.

Sıfırlama Tekniği Kısaca Nedir?

 1. Öğrenci Deneme Sınavına Girer.
 2. Öğrencinin Detaylı Analiz Karnesi Çıkartılır ve Bu Karne Kayıt Altında Tutulur.
 3. Öğrencinin Yaptığı Hatalar Belirlenir.
 4. Hatalara Yönelik Alan Öğretmenleri ve Rehberlik Öğretmenin Ortak Kararı Sonrası İlgili Kitaplardan Ödevlendirme Yapılır. (Yapılan Ödevlendirmeler Öğrencinin Mevcut Seviyesi Gözetilerek Öğrencinin Kendini Geliştirebilmesi Adına Bir Tık Zor Sorular Tercih Edilir.) Konu Eksiği Olması Halinde Öğrenciye Bire Bir Özel Ders Kalitesinde Geçen Etüt Ayarlanır. Bu sayede Öğrencinin Eksik Konuları Giderilir.
  1. Verilen Ödevler Öğrencinin Kendini Geliştirebileceği Sorulardır
  2. Öğrenciden Soruları Kendisinin Çözmesi İstenir. Ancak Bu Sayede Konuyu Tam Anlamıyla Anlayabilecektir.
  3. Öğrenci Soruyu 20 Dakikadan Kısa Sürede Çözememesi Halinde İlgili Öğretmen Tarafından İpucu Verilerek Soruyu Öğrenciden Tekrardan Çözmesi İstenir. Bu Süreç Kendini Tekrarlayacaktır.
  4. Öğrencinin Mevcut Konuda Eksiği Olması Halinde Etüt Sağlandıktan Sonra Ödevlendirme İşlemi Yapılır

Not: Yukarıdaki işlemler sene sonuna kadar birbirini tekrarlar. Bu sayede sınava kadar öğrencinin tüm eksikleri giderilir. Yani kısaca hatalar sıfırlanır.

Haydi Gelin Sınava Ankara’nın En İyi Dershanesi İle Hazırlanın, Prestijli Eğitimin Tadını Çıkarın