Çalışma Sistemimiz

 
 

İnsan eğitimle doğmaz; ama eğitimle yaşar.

Dünya tarihi incelendiğinde geçmişten günümüze eğitim ve öğretim medeniyetlerin oluşması ve gelişmesinde en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Günümüzde ise eğitim-öğretimin toplumlar için ne kadar ihtiyaç ve önemli olduğu daha hissedilir olmuştur. Prestij ATA ailesi olarak öğrencilerimizi bilişsel olarak bulundukları seviyeden daha ileri bir seviyeye taşımak; geçmişini, bugününü ve yarını doğru okumasını bilen, kendini doğru ifade eden; ailesi, arkadaş ve çevresiyle etkili iletişim kurabilen bireyler olarak görmek temel prensibimizdir.
 
 
Donanımlı bir bireyi elde etmek için donanımlı bir çalışma sisteminin olması da kaçınılmazdır. Prestij ATA ailesi olarak alanında uzman, öğretmenlik mesleğini bir ideal olarak benimsemiş, donanımlı bireyler yetiştirmeyi kendine ve ülkesine bir vefa borcu bilen, iş ahlakı karakterini oturtmuş kaliteli öğretmenlerle çalışmak sistemimizin en önemli çarklarından birini teşkil etmektedir. İkinci olarak öğrencimizin hedeflerine ulaşması için fiziki ortamın da eğitim-öğretime uygunluğunun bilincinde olup gerek sınıf içindeki konfor gerekse kurumun genelindeki konforu en üst seviyede tutup öğrencinin önündeki engellerden birini daha kaldırmış oluyoruz.

Bunun yanında mentör öğretmenlik, genel rehberlik faaliyetleri, öğrenci koçluğu, çağın gereklerine uygun hazırlanmış Türkiye’de ilk ve tek olan profesyonel online öğrenci takip sistemimizle öğrencimizi en iyi şekilde geleceğe ve geleceğinin şekillenmesinde çok önemli bir yeri olan sınavlara hazırlamış oluyoruz.

Son olarak ülkemizi küresel olarak etkileyen pandemi sürecinde gösterdiğimiz özveriyle sistemimizin çarklarının hangi zor şartlar altında olursa olsun etkin bir şekilde çalıştığını görmek, bir kere daha doğru bir sistemle doğru bir yolda olduğumuzu kanıtlamıştır. Tüm bunlar çerçevesinde öğrencinizin siz de yukarıda anlatılan birey olmasını istiyor ve bu imkanlardan faydalanmasını arzuluyorsanız tek yapmanız gereken bu kaliteli sisteme çocuğunuzu emanet etmektir. Bunun için de en yakın zamanda tanışmaya bekliyoruz.