Öğrenci Etüt Sistemi

 

Bir futbol oyuncusunun maç başladıktan sonra sahanın bir köşesinden diğerine amaçsız bir şekilde koşmasının ne kendine ne de takıma faydasının olacağı nasıl düşünülürse hedeflerini açık ve net bir şekilde belirlememiş bir öğrenicinin de ne kendisine ne çevresine faydalı olacağını düşünmek saçmalık olur. Bu yüzden üniversite kazanmak ya da hayalinizdeki mesleği yapabilmek için kendinize bir amaç koymalı ve bunu gerçekleştirmek için kendinizi harekete geçirmelisiniz. Bu süreç başlangıçta otokontrol şeklinde gerçekleşirken belli bir süre zarfında kendinizde yılgınlık meydana getirmektedir. Bu sürecin başında doğru ve gerçekçi amaçlar belirlendiğinde, bu amaçlara ulaşmak için gerekli çalışma, zamana yayıldığında hedefi gerçekleştirme noktasındaki başarıya ulaşma azmi artacaktır. Bu da süreç içerisindeki yılgınlığı önleyecektir. Bizler Prestij ATA ailesi olarak öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirme hususunda öncelikle gerçekçi hedefler belirler, bunların ulaşılması amacıyla zamana yayılmış ders çalışma programı sunar, ayrıca kurs dönemi içerisinde düzenli etütler sağlamış oluruz.
Etüt çalışma sisteminde, öğrencinin öncelikle eğitim alt yapısı, çalışma alışkanlıkları göz önünde bulundurulur. Buna göre seviyesine uygun (kolay-orta-zor) çalışacağı kaynaklar belirlenir. Bu kaynaklardan düzenli olarak branş öğretmeni tarafından ödevlendirme yapılır. Bu ödevler kursun sağladığı 8 kişilik ders çalışma ortamında öğretmen gözetiminde yapılması sağlanır. Etüt verimliliğini sağlamak için düzenli olarak bu uygulama öğretmenler tarafından gün boyu yapılır.
Öğrenme sürecinde öncelikle konuya yönelik bilginin öğrenilmesi daha sonra da konunun kavranması gerekmektedir. Bu noktada şunu iyi bilmek, gözden kaçırmamak gerekir: Öğrenci bir konuyu tam kavramadan ona uygulamaya yönelik soru çözme hedefi vermek testlerdeki yanlışlarının artmasına neden olacaktır. Bu durumun meydana gelmemesi için Prestij ATA öğrencileri, etütlerde öncelikle verimli çalışmalarla desteklenir ve etkili tekrarlarla bilgi basamağından kavrama basamağına geçişler sağlandıktan sonra soru hedefleri verilir.
Etütlerin etkin kullanılması adına bir de çok çok çalışmak değil verimli çalışmak esastır. Sürekli olarak aynı konudan yüzlerce soruyu çözmenin öğrenciye pek faydası yoktur. Öğrencinin bir konudan ya da sevdiği bir dersten bol soru çözmesi sadece rakamsal anlamada öğrenciyi ve aileyi tatmin edecektir. Gerçek anlamda ise başarıya ancak nitelikli soru çözmeyle ulaşılır. Bu da öğrencinin çözdüğü her bir sorudan bir şey öğrenmelidir ki başarı gelsin. Bu bilinçle etütlerde öğrencinin çok iyi olduğu ya da sevdiği derslerden soru çözmek yerine yapmakta zorlandığı derslerden branş öğretmenleriyle bire bir soru çözerek özgüven duygusu aşılanmış olur. Böylelikle “Ben yapamıyorum!” gibi olumsuz kaygılardan uzaklaşarak ders ve sınav başarısını artırmış olur. Bunu da gün boyu yapılan etütlerle, 8 kişilik çalışma ortamında, alanında uzman kadrosuyla gerçekleştiren Prestij ATA etüt sistemiyle mümkündür.
Sizleri de böyle sistemli, takipli, profesyonel branş öğretmenlerle konu açığınızı kapatan ya da çözdüremediğiniz sorularınızın kalmadığı, haftanın her günü, 8 kişilikli etüt gruplarında yer almak isterseniz tanışmaya, kahvemizi içmeye bekleriz.