ÜNİVERSİTE HAZIRLIK DERSHANELERİ

         Dershaneler, öğrencilere başarılı olmak için karşılaştıkları engelleri aşmak için fırsatlar sunan, öğrencilerin başarma arzusunu arttırarak, öğrencileri yüksek hedeflere yönelten kurumlardır.

          Dershane disiplindir.  Dershaneye öğrenci; okuldaki eğitim-öğretime takviye, okuldaki başarıyı yükseltme ve sınavlara daha iyi hazırlanabilmek amacıyla başvurur. Prestij Ata Dershanesi de,  sınav sürecinde olan öğrencilerin daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlayan Yenimahalle’nin en iyi eğitim kurumudur. Okulda oluşturulan altyapının tamamlayıcısı niteliğindedir.  Öğrenci derslerdeki eksikliklerini dershanede giderir ve sınav döneminde kapsamlı bir rehberlik hizmeti alır. Dershaneler öğrencilerin derslerine yardımcı olmasının yanı sıra nasıl ders çalışması gerektiğini, sınav stresini yenme ve sınavlarda çıkabilecek soru tekniklerini de öğretmektedir.

           Günümüzde liselere giriş ve üniversiteye hazırlık amaçlı dershanelerin eğitim sistemimiz içinde ki yeri ve önemi dikkat çekici hâle gelmiştir.  Üniversite giriş sınavında öğrenciler çoktan seçmeli testlerle karşılaşmaktadır.  Bu durum da öğrencileri pratik kazanmaya ve sınavda çıkabilecek soru tiplerini öğrenebilecekleri bir yer arayışına itmektedir.  Dershanelerde ki kazanımlar daha yararlıdır.  Öğrencinin tekrar yapabileceği ortamlar yer alır.  Prestij Ata eğitim kurumu öğrenciyi her anlamda rahatlatan, sınav stresini yenmesini sağlayan ve hayallerine kavuşmayı sağlayan kurumdur. Gerek plân ve program uygulamalarla ileriye dönük hedefleri belirleme konusunda olsun, gerekse sınav dönemlerinde fazlasıyla destek sağlamaktadır.

            Her veli çocuğunun iyi bir kariyere sahip olması için çabalar. İyi bir kariyere ulaşmakta;  iyi bir eğitim almaktan ve kaliteli okullarda öğrenim görmekten geçer.   Dershaneler de bu süreçte velilerin yükünü azaltmaktadır.  Pek çok aile için çocuğunu dershaneye göndermek ekonomik yönden zorlayıcı olabilir.  Unutulmamalıdır ki yüksek fiyatlı dershanelere nazaran, uygun fiyatlarla ve kalitesinden emin olunan dershaneler de vardır.  Yenimahalle Prestij Ata, uygun ve kaliteli eğitim veren dershanelerin başında gösterilebilir. Prestij Ata eğitim kurumun da çocuğun geleceği doğrudan garanti altına alınır. Öğrenci soru çözme tekniklerini, zamanı doğru ve yerinde kullanmayı öğrenir.          

          Sınav psikolojisi akılda birçok soru işaretini de beraberinde getirir. Bu sorulardan bazıları: ‘Evde plânlı ders çalışabilir miyim?’  ‘Dershaneye gitmeli miyim?’ ‘Dershane benim çalışmamda katkı sağlar mı?’ ‘Kendi kendime rehber olabilir miyim?’ ‘Dershane benim için vakit kaybı mı?’   Öğrenciler bu sorular içerisinde vaktini geçirir. Burada önemli olan doğru kararlar verebilmektir.

           Günümüzde sınavlara hazırlıkta dershane önemlidir. Çünkü dershane öğrenciye rehberlik hizmeti sunar olur. Öğrenci bu dönemde birçok desteği olmasına rağmen kendini yalnızdır hisseder. Tek başına süreci yönetemediği gibi, sorunların üstesinden de gelemez ve zorlayıcı soruların çözümüne ulaşmakta güçlük çeker. Biz Prestij Ata Eğitim Kurumu olarak, öğrencimizin bu zorlu zamanında hep yanındayız.

           Evde çalışmak mantıklı gelebilir. Ama evde bir düzen sağlanamayabilir. Oluşturulan bir plâna uyulmadığında, çalışma ihmal edildiğinde, yani bugünün işi yarına bırakıldığında önünüze koskoca bir tümsek çıkacaktır. Çünkü siz o tümsekten geçmek isteseniz de, o ertelediğiniz çalışma programı içerisinde bir süre sonra yorulacaksınız. O yığıntı içinden çıkılamayacak bir hâl alacaktır.

           Dershanelerin amacı, öğrencilerin verimli bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlamaktadır.  Dershanelerde daha çok öğrenme fırsatı bulunur.  Öğrenci birçok farklı nedenlerden dolayı dershaneye gider. Bunların başında dershanelerin sistemli çalışması gelmektedir.  Prestij Ata Eğitim Kurumu Ankara’nın en sistemli, programlı ve disiplinli eğitim kurumudur. Öğrenciler rakipleriyle iç içe ve her biri hedeflerine ulaşmayı amaçlar. 

          Sınavlar, öğrencinin geleceğini etkileyen önemli unsurlardandır. Bu sınavlarda gösterilebilecek başarı, öğrencinin iyi bir meslek sahibi ve güzel bir geleceğe sahip olabilmesini sağlar.  Unutulmamalıdır ki başarı düzenli ve sistemli çalışmayla gelir.