Net Arttırma Programı

Eğitim, öğrencilere saygıyla başlar.

Sınavlar

Planlanmış akademik takvim dahilinde Deneme Sınavları yapılır. Sınavlar Türkiye geneli olup bir çok öğrenci bu sınavlara katılım sağlamaktadır. Gerçek sınavdaki dereceyi görebilmek adına çoklu katılım olması oldukça önemlidir. Deneme sınavları özel bir ekip tarafından hazırlanmakta ve gerçek sınava çok yakın soruları içermektedir.


Sınav Analizi

Öğrencinin Detaylı Analiz Karnesi çıkartılır ve bu karne kayıt altında tutulur. Rehberlik hocası ve sınavdaki konulara yönelik olarak alan hocaları ile beraber öğrencinin hangi konuda hata yaptığı ve sorulardaki hataların neden kaynaklandığı tespit edilir.


Hata Sıfırlama

Hatalara yönelik alan öğretmenleri ve rehberlik öğretmeni durum analizi yaparak öğrencinin neden hata yaptığını tespit ederler. Bu tespite yönelik olarak öğrencinin konu eksiği olması halinde ilgili öğretmenden özel ders kalitesinde etüt ayarlanır. Konu eksiği olmayan öğrencilere ise kendini geliştirebilmesi adına kitaplardan ödevlendirme yapılır. (Yapılan ödevlendirmeler öğrencinin mevcut seviyesi gözetilerek öğrencinin kendini geliştirebilmesi adına bir tık zor sorular tercih edilir.)

Soru Çözüm Tekniği

-> Verilen ödevler öğrencinin kendini geliştirebileceği sorulardır.
-> Öğrenciden soruları kendisinin çözmesi istenir. Ancak bu sayede konuyu tam anlamıyla anlayabilecektir.
-> Öğrenci soruyu 20 dakikadan kısa sürede çözememesi halinde ilgili öğretmen tarafından ipucu verilerek soruyu öğrenciden tekrardan çözmesi İstenilir. Bu süreç kendini öğrenci soruyu çözene kadar tekrar eder.

 

Bültenimize Abone Ol


Kurumumuz ile alakalı haberleri almak için mail sistemimize kayıt olunuz.